Turistik Doğu Ekspresi Erzurum ve Kars

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars

Sabiha Gökçen Havaalanı gidiş terminalinde Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları 07:45 uçağı ile İstanbul – Kars uçuşu. Kars’da bizleri bekleyen aracımızla buluştuktan sonra güne güzel başlamak için kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz. Bölgede ilk durağımız Ermenistan sınırına yakın 2012’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani’ye hareket ediyoruz. Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilisesi), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Cami, bu tarihi mekânda göreceğimiz başlıca eserler olacaktır. Bu güzel gezi sonrası yolumuza Çıldır istikametine doğru devam ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrası 2.000 mt rakımlı, Şeytan Kanyonu ve içindeki bir tepe üzerine inşa edilmiş olan Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü'nün seyri ardından Çıldır Gölü ziyaretimizi şartların elverdiği ölçüde, göl kenarında Kar kızaklarıyla kızak turu yaparak keyiflendiriyoruz. Bu güzel zaman dilimi sonrası Kars’ta bulunan otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Sarıkamış - Erzurum - Kars

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız olan Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yakın tarihimizin önemli bir olayının mahalline, destanımsı bir şekilde 90 bin askerin donarak can verdiği Allahüekber Dağı eteklerindeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımları dinledikten sonra Erzurum’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrası ilk durağımız Çifte Minareli Medrese oluyor. Ardından 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binasını ve Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyoruz. Taş Han'da Oltu taşından yapılmış tespih, yüzük ve diğer takıları satın alabilirsiniz. Erzurum – Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi (Yakutiye Medresesi), Erzurum Kalesi ve eski evleri de gördükten sonra dönüş yolumuza başlıyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: Kars - Kafkas Gecesi - Turistik Doğu Ekspresi

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Tahtdüzü denilen mevkide Rusların Hollanda’dan getirilen mimar ve şehir planlamacılarının çalışmalarıyla kurulan şehirde, rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Beylerbeyi Sarayı, Oniki Havari Kilisesi (Kümbet Cami), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye’nin) görüyoruz. Öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası Kars’ın yöresel ürünlerinin satıldığı dükkanlar ve hanlar ilk duraklarımız oluyor. Bu tatlara bayılacak ve bol bol alışveriş yapacaksınız. Serbest zamanımızın sonrası akşam yemeğimizi alıp, Kars’ın meşhur Kafkas gecesine (ekstra) katılmak için restaurantımızda yerimizi alıyoruz. Yöresel oyunlar, bölgesel müzikler eşliğinde güzel bir akşam geçireceksiniz. Gecenin sonunda dönüş yolculuğumuz için Tren Garına geçip Turistik Doğu Ekspresi trenine biniyoruz. Hareket saatimiz 22:35.


4. Gün: Turistik Doğu Ekspresi - Sivas

Yataklı ve konforlu vagonlarımızda devam eden seyahatimizde, Anadolunun bir çok yerleşim yeri ve eşsiz doğasının keyfini süreceksiniz. Trenimiz saat 09:27’de Sivas’ın Divriği ilçesinde yaklaşık 3 saatlik bir mola veriyor. Bu süreçte bölge gezisi yaparak, öğle yemeğinizi (ekstra) burada alma şansınız olacak. Saat 12:20 Divriği’den hareketimiz. Süren yolculuk sonrası Trenimiz bu kez Sivas’ın Bostankaya ilçesinde saat 14:46’da 3,5 saatlik bir mola veriyor. Bu zaman diliminde de bölge gezisi ve akşam yemeğinizi (ekstra) yeme zamanınız olacak. 18:02 hareket saatimiz.


5. Gün: Ankara - Yüksek Hızlı Tren - İstanbul

Turistik Doğu Ekspresi treni ile yaptığımız bu keyifli yolculuk Ankara Garında saat 05:15’te son buluyor. Vagonları boşaltıp, trenden ayrılıp yakın bölgede kahvaltı (ekstra) için zamanımızı değerlendiriyoruz. Ankara Garından Yüksek Hızlı Tren ile 08:10 İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrası 12:03 İstanbul’a varış, misafirlerimizi uğurlama ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul’da gidiş dönüş alan transferleri
 • Pegasus Havayolları ile İstanul – Kars uçak bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi ile Kars – Ankara Yataklı Vagon bileti
 • Yüksek Hızlı Tren ile Ankara – İstanbul bileti
 • Kars 4* Grand Ani otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Turistik Doğu Ekspresinde 2 kişilik Yataklı Vagonlarda konaklama
 • Bölgede lüks marka otobüslerle seyahat ve transferler
 • Dönüş günü Kars’ta ki akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ekstra yemekler
 • Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kars Kafkas gecesi ve kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Turistik Doğu Ekspresi Erzurum ve Kars Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri