Turistik Doğu Ekspresi Erzurum ve Kars

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Erzurum - Sarıkamış - Kars

Saat 04:45 Sabiha Gökçen Havaalanı Giden Yolcu katında buluşma. Check in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları 06:55 uçağı ile İstanbul – Erzurum uçuşu. Erzurum’da bizleri bekleyen aracımızla buluştuktan sonra güne güzel başlamak için kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde turumuz başlıyor, ilk durağımız Çifte Minareli Medrese oluyor. Ardından 23 Temmuz 1919 yılında Erzurum Kongresi'nin yapıldığı 23 Temmuz Kongre binasını ve Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyoruz. Taş Han'da Oltu taşından yapılmış tespih, yüzük ve diğer takıları satın alabilirsiniz. Erzurum – Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi (Yakutiye Medresesi), Erzurum Kalesi ve eski evleri de gördükten sonra öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yakın tarihimizin önemli bir olayının mahalline, destanımsı bir şekilde 90 bin askerin donarak can verdiği Allahüekber Dağı eteklerindeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımları dinledikten sonra Kars’a yolculuğumuz başlıyor. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ermenistan sınırına yakın 2012’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani’ye hareket ediyoruz. Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilisesi), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Cami, bu tarihi mekânda göreceğimiz başlıca eserler olacaktır. Öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrasında, 2000 mt rakımlı Çıldır Gölü‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Şeytan Kanyonu ve içindeki bir tepe üzerine inşa edilmiş olan Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü'nün seyri ardından Çıldır Gölü ziyaretimizi şartların elverdiği ölçüde, göl kenarında Kar kızaklarıyla kızak turu yaparak keyiflendiriyoruz. Bu güzel zaman dilimi sonrası otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.


3. Gün: Kars - Turistik Doğu Ekspresi

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kars panoramik şehir turumuz başlıyor. Tahtdüzü denilen mevkide Rusların Hollanda’dan getirilen mimar ve şehir planlamacılarının çalışmalarıyla kurulan şehirde, rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Beylerbeyi Sarayı, Oniki Havari Kilisesi (Kümbet Cami), Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapılarını (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye’nin) görüyoruz. Öğle yemeği (ekstra). Yemek sonrası Kars’ın yöresel ürünlerinin satıldığı dükkanlar ve hanlar ilk duraklarımız oluyor. Bu tatlara bayılacak ve bol bol alışveriş yapacaksınız. Serbest zamanımızın sonrası akşam yemeğimizi alıp, Kars’ın meşhur Kafkas gecesine (ekstra) katılmak için restaurantımızda yerimizi alıyoruz. Yöresel oyunlar, bölgesel müzikler eşliğinde güzel bir akşam geçireceksiniz. Gecenin sonunda dönüş yolculuğumuz için Tren Garına geçip Turistik Doğu Ekspresi trenine biniyoruz. Hareket saatimiz 23:55.


4. Gün: Turistik Doğu Ekspresi - Sivas

Yataklı ve konforlu vagonlarımızda devam eden seyahatimizde, Anadolunun bir çok yerleşim yeri ve eşsiz doğasının keyfini süreceksiniz. Trenimiz saat 11:25’de Sivas’ın Divriği ilçesinde yaklaşık 2,5 saatlik bir mola veriyor. Bu süreçte bölge gezisi yaparak, öğle yemeğinizi (ekstra) burada alma şansınız olacak. Saat 14:01 Divriği’den hareketimiz. Süren yolculuk sonrası Trenimiz bu kez Sivas’ın Bostankaya ilçesinde 3 saatlik bir mola veriyor. Bu zaman diliminde de bölge gezisi ve akşam yemeğinizi (ekstra) yeme zamanınız olacak. 19:19 hareket saatimiz.


5. Gün: Ankara - Yüksek Hızlı Tren - İstanbul

Turistik Doğu Ekspresi treni ile yaptığımız bu keyifli yolculuk Ankara Garında saat 05:15’te son buluyor. Vagonları boşaltıp, trenden ayrılıp yakın bölgede kahvaltı (ekstra) için zamanımızı değerlendiriyoruz. Ankara Garından Yüksek Hızlı Tren ile 08:10 İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Keyifli yolculuğumuz sonrası 12:03 İstanbul’a varış, misafirlerimizi uğurlama ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İstanul – Erzurum uçak bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi ile Kars – Ankara Yataklı Vagon bileti
 • Yüksek Hızlı Tren ile Ankara – İstanbul bileti
 • Kars 4* Grand Ani otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Turistik Doğu Ekspresinde 2 kişilik Yataklı Vagonlarda konaklama
 • Bölgede lüks marka otobüslerle seyahat ve transferler
 • Dönüş günü Kars’ta ki akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ekstra yemekler
 • Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kars Kafkas gecesi ve kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 07 Ocak • 20 Şubat

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  07.01.20202000.00 TL2200.00 TL --Taksitler »
  20.02.20202000.00 TL2200.00 TL --Taksitler »

  Yorumlar


  Turistik Doğu Ekspresi Erzurum ve Kars Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri